VENUJTE PÁR MINUT RIADKOM

 

Rozhodujete sa, či si dať vytepovať alebo nie? Čo sa týka automobilu je pár zásadných veci, ktoré by ste mali vedieť. V automobile sa nachádzajú diely, ktoré sú vyslovene zakázané aby boli namáčané hĺbkovo. Jedná sa hlavne o diely, ktoré sú podliepané špeciálnym lepidlom. Ak by ste sa preto rozhodli pre tepovanie, ktoré vám budú ponúkať, dbajte na to, aby bola dodržaná odborná postupnosť. Ak ste sa stretli s odlepujúcim materiálom na dverovej alebo stropnej časti jednalo sa o neodbornú pracú s hľadiska firmy, ktorá vykonala čistenie. Ďalej sú to prostriedky ktorými je vaše vozidlo čistene. Netreba sa vždy pozerať na cenu, za ktorú je vozidlo čistene, ale čím je čistené! Jedna sa o čistiace prostriedky, ktoré !!POŠKODZUJU!! časti interiéru. Sú čistene, ale ich kvalita bola následne oslabená a životnosť materiálu sa skrátila. Stretávame sa s tým hlavne na miestach, kde je materiál namáhaný a v krátkej dobe sa poškodzuje tkanivo, pretože bolo spálená štruktúra vlákna.  Tak isto ide aj o kožu, ktorú možno neodbornou pracou a nesprávnym čistiacim prostriedkom tzv. spáliť. Prestáva byť pružná a stráca akúkoľvek odolnosť hlavne, čo sa týka odrenín a dochádza tak ku jej urýchľovanému procesu degradácie. Nezabúdajte hlavne nato, že ak je vaše vozidlo čistene lacnejšími hydroxidovými čističmi, ktoré  ešte ostávajú vo forme vlhkosti na častiach, ktoré boli tepované, vdychujete nebezpečné latky do seba, ktoré majú kyselinový charakter.  Preto dbajte na to, aby  služby, za ktoré si zaplatíte boli vhodné pre alergikov a astmatikov. Ak vám zaručí firma odbornosť produktu, nemusíte sa báť následných komplikácii.  Naša firma je špeciálne zaškolená tak, aby vedela posúdiť to najsprávnejšie čistenie daného materiálu, aby sme zachovali jeho pôvodný stav a charakter. Používame hlavne produkty, ktoré sú  prírodne odbúrateľné a neškodia vám ani životnému prostrediu.

Tepovacie stroje Kärcher
Pri tepovacích prácach používame profesionálne stroje Kärcher, ktore su zárukou kvalitnej práce. V rámci tepovania sa čistené povrchy tiež hĺbkovo povysávajú – prečítajte si postup práce ktorým tepujeme.

Čistiaci prostriedok Kärcher – RM 760

Na čistenie využívame taktiež veľmi účinné čistiace prostriedky od firmy Kärcher, ktoré vyčistia Vaše koberce až do hĺbky vlákien. Tepovanie je ideálne obzvlášť pre alergikov. Postaráme sa o dôkladné odstránenie alergénov z Vášho domova ale aj automobilu. Zabezpečíme Vám čisté a zdravé prostredie pre Váš život.

Hĺbkové čistenie – postup:

Tepovaním je možné vyčistiť všetky bežné typy kobercov. Tepovanie kobercov, ktoré obsahujú kúsky kože alebo koženky, nie je vhodné a odporúča sa na ich čistenie použiť iné metódy. Čistiaca kvapalina je pod tlakom vstrekovaná hlboko do koberca a spoločne s rozpustenými nečistotami opätovne odsávaná . Tak sa odstráni mastnota, špina a pachy z koberca. Tepované miesto zostáva po vyčistení vlhké, nie však mokré. Vďaka výkonným strojom sa dosahuje extrémne nízka zbytková vlhkosť (3,5%). Extrémne špinavý a zaprášený povrch treba najskôr povysávať a zbaviť ho hrubých nečistôt a prachu.


Detail čistenia tepovacím strojom


Vlas koberca pred tepovaním


Vlas koberca po vytepovaní

Čistený povrch nastriekame čistiacim prostriedkom Kärcher RM 760, ktorý rozpustí aj veľmi staré nečistoty a následne ho odsávame aj s nečistotami, tak že koberec neostáva mokrý, len jemne vlhký.Prepieranie je dosiahnuté až u samotného koreňa vlasu a nečistoty nie sú zatláčané až dolu, ale všetky sú odsaté von s maximálnym čistiacim efektom. Za cca. 3-9 hodín suchý. Doba schnutia závisí na teplote vzduchu, typu čisteného povrchu a na stupni znečistenia. Pri silnejšom znečistení nanesieme na čistený povrch čistiaci prostriedok, ktorý necháme chvíľu pôsobiť. Hlavnou fázou tepovania je tzv. pranie s odsávaním – v tomto kroku na povrch nastriekame vodu s čistiacim prostriedkom a tryskou okamžite vysajeme. Uvoľňovanie a odstraňovanie nečistôt tak prebieha v jednom pracovnom kroku. V poslednej fáze čistený povrch premývame čistou vodou. Zabezpečíme tým odstránenie zvyškov čistiaceho prostriedku. Tým sa pr edíde rýchlejšiemu zašpineniu vyčisteného povrchu – zvyšky čistiaceho prostriedku na seba rýchlejšie viažu špinu.

Doba schnutia

Tepované miesto zostáva po vyčistení vlhké, nie však mokré, s nízkou zbytkovou povrchovou vlhkosťou. Doba úplného vyschnutia je závislá od viacerých faktorov – od typu koberca, dĺžky jeho vlasu, teploty miestnosti a okolitej vlhkosti. Bežný koberec schne približne 3-9 hodín. V lete to môže byť rýchlejšie, v zime to, naopak, môže trvať dlhšie. Najlepšie je, ak sa po vyčistenom koberci obmedzí chodenie a začne sa naplno používať až po úplnom vyschnutí.

Tepovanie – likvidácia roztočov

Tepovanie je ideálne riešenie pre alergikov – tepovaním s prostriedkami proti roztočom Kärcher Mitex sa odstráni až 99% roztočov a ich výlučkov vyvolávajúcich alergie. Tepovanie Vás týmto zbaví nepríjemných alergénov z Vášho domova. Prostriedky proti roztočom Kärcher Mitex pôsobia dlhodobo a ich aplikáciou zbavíme Vašu domácnosť roztočov minimálne na 6 – 9 mesiacov.